Zaległości w ZUS i US – jak spłacić?

Zaległości w ZUS i US – jak spłacić?

Zaległości w ZUS-ie i Urzędzie Skarbowym mogą prowadzić do wielu bardzo nieprzyjemnych konsekwencji. Z tego powodu ich spłata powinna być dla nas priorytetem. Zastanawiasz się w jaki sposób je spłacić? Podpowiadamy.

Warto pamiętać o tym, że w niektórych przypadkach istnieje możliwość po złożeniu odpowiedniego podania starać się o odroczenie terminu spłaty składek lub rozłożenie długu na raty. Niestety, instytucje państwowe bywają bezlitosne. Umorzenie długu jest możliwe jedynie w wyjątkowych sytuacjach i zdarza się bardzo rzadko. Wyprzedawanie majątku firmy powinno być ostatecznością.

Co gorsza, bardzo trudno jest uzyskać kredyt bez zaświadczeń z ZUS i US. To sprawia, że z powodu niewielkiego długu firma może pogrążać się w coraz większych kłopotach finansowych. W takim przypadku pozostają możliwości, jakie oferują instytucje pozabankowe. Należą do nich na przykład pożyczka na spłatę zaległości w ZUS czy pożyczka na spłatę zaległości w US. Pozwalają one zyskać na czasie i spłacać dług stopniowo, w dogodnych ratach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.